Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karadağ 

Tivat’ta Gezilecek Yerler

Bu yazımızı sosyal çevrenizle paylaşın...

 

Kotor yağmurluydu ve ilk gün kaleye tırmanamadık. Yakınlarda bir yer görmeye gidelim dedik ve Tivat’a geçtik. Tourist information’ın önünde Türkiye’den de bir şehrin ismini göreceğiniz yönlendirme direğini var.

direk
Yon tabelası – izmir

Kalimanj adındaki limanın orada denize girmek için plaj var. 

plaj1
Plaj
plaj2)
Plaj

Granski Park: Şehir parkı. 

park
Granski Park

Buca Konağı: Tivat'ın merkezinde yer almaktadır. Konak, beş binadan oluşmaktadır: konut, ev ve bir kilise – St. adanmış şapel Michael sonra bir sundurma – giriş çok amaçlı alan. Aynı zamanda galeri olarak kullanılmaktadır. 

buca
Buca Konagı

Tivatta küçük bir havaalanı var. 

kalimanj
Kalimanj

Limanın orada Mirna Luka adında bir restaurant var. Fiyatları uygun ve genelde orası tercih ediliyor. Çalışanlar pek İngilizce bilmiyorlar. Pilav yemek istediğimizi şekillerle anlatana kadar canımız çıktı. Telefonumuzda ve restaurantta internet olmadığı için çaresiz kalmıştık ki aklımıza süper market geldi. Bir koşu süper markete gidip pirinç fotoğrafı çektik ve gösterdik smiley sonuçta pilav yedik. Gulaş yemekleri çok leziz. Tavsiye ederim. Menü için aşağıdaki fotoğraflara tıklayınız.

Tivat’ın pazar yeri var pasajın içinde kuruluyor. Taze sebze ve meyvelerinizi buradan alabilirsiniz.

Bu gezilerimiz de ilginizi çekebilir

Leave a Comment